RUHUNU VE DUVAR DEKORASYONUNU MÜZİKLE BESLE ÇÜNKÜ: ‘MUSIC IS THE STRONGEST MAGIC’

RUHUNU VE DUVAR DEKORASYONUNU MÜZİKLE BESLE ÇÜNKÜ: ‘MUSIC IS THE STRONGEST MAGIC’

RUHUNU VE DUVAR DEKORASYONUNU MÜZİKLE BESLE ÇÜNKÜ: ‘MUSIC IS THE STRONGEST MAGIC’

İçinde bulunduğumuz Corona günleri tarihin yazacağı cinsten. Daha düne kadar trafikten, kalabalıktan, fazla yoğunluktan, hiçbir şeye yetişememekten şikayet ederken bir virüs geldi ve tüm dünyaya ‘işte buyurun’ dedi adeta. Kendi kendimize yapamadığımız içimize dönmeyi, durulmayı, yavaşlamayı, sakinleşmeyi, anda kalmayı ve küçük şeylerden mutlu olmayı bir virüs zorunlu olarak yaptırdı tüm dünyaya.

 

 

İnsanı anda en çok tutan, içindeki kıvılcımı  bir anda kocaman bir aleve ve sonrada gümbür gümbür bir yangına çeviren en kuvvetli iksir müzik. Artepera’nın metal duvar tablosu tasarımında da hatırlattığı gibi: Music is the strongest magic! ( Müzik en güçlü sihirdir)

 

 

Boşuna değil bugünlerde Chris Martin’den,Andrea Bocelli’ye , Bono’ya kadar dünyaca ünlü sevilen birçok sanatçının sosyal medyada yaptıkları canlı yayınlar aracılığı ile müziği paylaşmaları, müzikleri ile bizleri, dünyayı iyileştirme çabaları.

 

 

Duyularımızı canlandırmak, insan olduğumuzu hatırlamak, tüm olumsuzlukları olumluya çevirebilmek için müziğin sihrini kullanabileceğimiz bazı önerileri sizin için derledik.

 

 

*Mumlarını yak, rahatlatıcı lavanta gibi bir yağdan buhurdanlığına birkaç damla dök ve kulaklığını tak. İçinde kuş cıvıltıları geçen rahatlatıcı bir müzik ile yemyeşil kırlarda yürüdüğünü hayal et. İçindeki çocuk ile buluş orada, bak bakalım nasılmış keyfi.

 

 

*O en sevdiğin rock grubunun en iyi konser performansınının kaydını bul ve televizyonundan son ses aç. Müziğin sihrine kendini kaptırdıkça kendini en öndeki seyircilerden biri gibi hissedeceksin.