BAHARDA BALKON DEKORASYONU

BAHARDA BALKON DEKORASYONU

Yaşadığımız tuhaf günlerde gelen baharın tadını doyasıya yaşayamadığımız bir gerçek. Salgın nedeniyle zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkamadığımız bu dönemde ısınan havanın, uyanan doğanın, çiçeklenen ağaçların özlemini yaşıyoruz. Özellikle şehir yaşamında apartmanlarda yaşıyorsak... Peki doğanın güzelliklerini evlerimize getirmek mümkün mü? Elbette bunun da bir yolu var. Küçük ya da büyük bir çoğumuzun yaşadığı alanlarda balkonlarımız var. Günlük yaşamda koşuşturmacadan, işten güçten çok vakit ayıramadığımız bu alanları değerlendirmenin tam vakti.  Rengarenk çiçekler, büyüklü küçüklü saksılar, Japon fenerleri,  metal duvar aksesuarları, corten saksı süslemeleri... Balkonlara harika dokunuşlar yapmak için sayısız ulaşılabilir malzeme var.

Evinizin içi kadar balkonlarınızın da tarzınızı yansıtması gerektiğini düşünmüyor musunuz? Biraz mesai ve el işçiliği ile bir araya getireceğiniz doğal malzemeler ve küçük bir bütçe ile satın alacağınız ürünler bunun için yeterli.  İşte balkon dekorasyonu için size bir kaç tüyo:

Renk kullanmaktan kaçınmayın;

Genellikle yaşadığımız apartmanların dış cepheleri renksiz ve nötr dokulardadır. Bu nedenle özellikle balkon duvarlarında kullanacağınız duvar aksesuarlarında renk kullanmaktan kaçınmayın. Artepera’nın İstanbul mavisi 3’lü dreamcatcher metal tablosu bu anlamda ister duvara asabileceğiniz, isterseniz tavandan sarkıtabileceğiniz pek çok dış cephe mobilyası ile de uyum sağlayacak bir ürün.